tirsdag 18. maj 2021

Søen Rundt 2010 - Resultatliste 45km

 

Placering Startnr Navn By Klub Gns hastighed Køretid
1 16 Kenneth Mørk Næstved Team Pingel Cykler 36,62 km/t 1:13:44
2 203 Ole Rasmussen Næstved Team Pingel Cykler 36,60 km/t 1:13:46
3 259 Jesper Davidsen Slagelse Slagelse MTB 36,59 km/t 1:13:47
4 258 Albert Johan Hinsch Rojas Slagelse Slagelse MTB 36,57 km/t 1:13:49
5 201 Casper Flodin Næstved Team Pingel Cykler 36,34 km/t 1:14:18
6 438 John Pedersen Skælskør Skælskør Motions Cykel Klub 36,17 km/t 1:14:39
7 254 Michael Linulf Sandved TFC 35,96 km/t 1:15:05
8 298 Carsten Aalund Skælskør Skælskør Cykelklub 35,94 km/t 1:15:06
9 439 Jens Møller Skælskør Skælskør Motions Cykel Klub 35,49 km/t 1:16:05
10 219 Morten Andersen Fuglebjerg TFC 35,44 km/t 1:16:11
11 274 Christian Katborg Sandved TFC 35,42 km/t 1:16:13
12 261 Birger Salling Slagelse Slagelse MTB 35,41 km/t 1:16:15
13 445 Kim Madsen Skælskør Skælskør Motions Cykelklub 35,38 km/t 1:16:19
14 440 Ulrik Jørgensen Skælskør Skælskør Motions Cykel Klub 35,34 km/t 1:16:24
15 295 Steen Rasmussen Skælskør Skælskør Cykelmotionsklub 35,29 km/t 1:16:30
16 296 Klaus Skakun Skælskør 33,41 km/t 1:20:49
17 294 Jens Mortensen Skælskør 33,39 km/t 1:20:51
18 283 Lars Knuth Sorø Slagelse MTB 33,38 km/t 1:20:53
19 437 Jørgen Dedenroth Skælskør Skælskør 33,34 km/t 1:20:58
20 300 Thomas K. Nielsen Hårlev 33,31 km/t 1:21:02
21 231 Jørgen Zeuch Slagelse 32,53 km/t 1:22:59
22 222 Finn Jernbøl Karrebæksminde 32,53 km/t 1:23:00
23 232 Mark Zeuch Slagelse 32,51 km/t 1:23:02
24 453 Jesper Frederiksen Slagelse Slagelse MTB 32,50 km/t 1:23:05
25 466 Martin Larsen Rødovre 32,47 km/t 1:23:09
26 257 René Veggerby Slagelse Slagelse MTB 32,45 km/t 1:23:12
27 218 Bo Hansen Fuglebjerg TFC 32,41 km/t 1:23:17
28 230 Michael Roland Clausager Slagelse 32,41 km/t 1:23:19
29 266 Henning G. Larsen Ringsted Rimo 32,39 km/t 1:23:21
30 256 Rudi Petersen Slagelse 32,36 km/t 1:23:25
31 220 Tom Pedersen Fuglebjerg TFC 32,34 km/t 1:23:29
32 473 Henrik Jørgensen Næstved NCM 32,32 km/t 1:23:32
33 284 Poul Hansen Skælskør 32,29 km/t 1:23:37
34 262 Keld Jørgensen Karlslunde 32,26 km/t 1:23:40
35 238 Anders Jensen Slagelse Slagelse MTB 32,21 km/t 1:23:49
36 464 Ib Hansen Fuglebjerg TFC 32,13 km/t 1:24:01
37 233 Søren H Madsen Slagelse 32,09 km/t 1:24:07
38 217 Susanne Jørgensen Køge 30,31 km/t 1:29:05
39 444 Finn Pedersen Skælskør Skælskør Motions Cykelklub 30,29 km/t 1:29:08
40 463 Steen Christensen Fuglebjerg TFC 30,27 km/t 1:29:11
41 443 Klaus Hansen Skælskør Skælskør Motions Cykelklub 30,25 km/t 1:29:16
42 279 Bendy Pedersen Solrød Strand 30,02 km/t 1:29:56
43 207 Casper Christiansen Hedehusene 29,97 km/t 1:30:05
44 208 Preben Andersen Hedehusene 29,96 km/t 1:30:07
45 209 Søren Solholm Hedehusene 29,94 km/t 1:30:10
46 276 Michael Nyvang Næstved 29,82 km/t 1:30:32
47 223 Henry Lerche Madsen Høng KHI-CM 29,79 km/t 1:30:38
48 210 Henrik Flamand Hansen Næstved 29,56 km/t 1:31:20
49 242 Kell AA. Kamsgaard Slagelse 29,12 km/t 1:32:43
50 204 Verny Krog Karrebæksminde Team Pingel Cykler 29,09 km/t 1:32:48
51 288 Claus Larsen Slagelse BN 28,76 km/t 1:33:53
52 229 Heidi Sass Næstved NCM 28,58 km/t 1:34:29
53 280 J.C. Qvortrup Slagelse 28,49 km/t 1:34:46
54 244 Uffe Sztuk Næstved NCM 28,37 km/t 1:35:10
55 249 Tom Petersen Næstved NCM 28,35 km/t 1:35:14
56 251 Peter Legind Næstved 28,33 km/t 1:35:17
57 253 Kurt Stuhr Jensen Næstved Næstved Cykelmotion 28,28 km/t 1:35:28
58 248 Mogens Jørgensen Næstved NCM 28,27 km/t 1:35:31
59 286 Søren Ole Jensen Fuglebjerg BN 28,26 km/t 1:35:32
60 252 Ole Andersen Næstved NCM 28,24 km/t 1:35:36
61 245 Kenneth Akselsen Næstved 28,23 km/t 1:35:39
62 255 Villy Egede Rasmussen Næstved NCM 28,21 km/t 1:35:42
63 275 Joos Fugl Holmegaard 28,18 km/t 1:35:48
64 214 Casper Felskov Fuglebjerg 27,96 km/t 1:36:34
65 449 Benjamin Jørgensen Fuglebjerg 26,95 km/t 1:40:11
66 224 Morten Brunk Viby Sjælland 26,88 km/t 1:40:26
67 291 Simon Larsen Slagelse BN 26,87 km/t 1:40:28
68 290 Morten Henriksø Slagelse 26,85 km/t 1:40:33
69 287 Brian Nielsen Fuglebjerg 26,83 km/t 1:40:36
70 225 Dennis Hansen Dalmose TFC 26,68 km/t 1:41:10
71 465 Mads Kofoed Slagelse 26,52 km/t 1:41:47
72 269 Bertel Bertelsen Farum Team Aasted 26,51 km/t 1:41:50
73 239 Børge Olsen Tappernøje 26,18 km/t 1:43:08
74 448 Poul Christoffersen Næstved 25,93 km/t 1:44:06
75 226 Lars Bentzen Karrebæksminde 25,91 km/t 1:44:11
76 240 Mathias Hannibal Christiansen Svebølle 25,41 km/t 1:46:16
77 263 Sten Olsen Høng Kirke Helsinge IF 25,37 km/t 1:46:26
78 227 Thorleif Bolvig Præstø 25,20 km/t 1:47:09
79 234 Niels Dyhr Christensen København S 25,19 km/t 1:47:11
80 221 Jim Frederiksen Karrebæksminde 24,81 km/t 1:48:49
81 241 Matias Kristensen Svebølle 24,44 km/t 1:50:28
82 264 Karin Graver Larsen Ringsted Rimo 24,21 km/t 1:51:31
83 236 Kirsten Rask Høng 23,45 km/t 1:55:08
84 237 Bjarne Andersen Høng 23,41 km/t 1:55:19
85 206 Mikkel Christiansen Hedehusene 23,13 km/t 1:56:44
86 293 Peter Lock Slagelse 23,00 km/t 1:57:24
87 270 Peter Dahl Jensen Nakskov 22,88 km/t 1:57:59
88 260 René Allermand 22,73 km/t 1:58:46
89 235 Grethe Højland Slagelse 22,63 km/t 1:59:19
90 442 Sebastian Jørgensen Fuglebjerg 22,62 km/t 1:59:21
91 441 René Jørgensen Fuglebjerg 22,47 km/t 2:00:08
92 277 Ken Jensen Værløse Team Aasted 22,40 km/t 2:00:32
93 212 Conny Krautwald Sørensen Fuglebjerg 22,00 km/t 2:02:43
94 211 Michael Emil Hansen Fuglebjerg 21,99 km/t 2:02:46
95 472 Flemming Hansen Dalmose 21,87 km/t 2:03:26
96 474 Sonja Jørgensen Sorø 21,86 km/t 2:03:30
97 471 Ziad Khaled Salem Sbeinati Kastrup 21,73 km/t 2:04:14
98 467 Bjarke Bjørn København S 21,65 km/t 2:04:41
99 470 Morten Nielsen Kastrup 21,45 km/t 2:05:52
100 468 Daniel Mikalski Kastrup 21,32 km/t 2:06:38
101 469 Paul Saurbrey Kastrup 21,31 km/t 2:06:43
102 215 Christina Bro Gregersen Tappernøje 20,91 km/t 2:09:07
103 451 Mads Møller Larsen Sandved 20,62 km/t 2:10:58
104 436 Esben Dalgaard Sandved 20,58 km/t 2:11:13
105 435 Jørgen Dalgaard Sandved 20,57 km/t 2:11:16
106 450 Michael Møller Sandved 20,54 km/t 2:11:25
107 289 Lone Larsen Slagelse 20,31 km/t 2:12:56
108 292 Lars Jensen Sandved BN 20,30 km/t 2:12:59
109 216 Rene Clasen Virum 20,01 km/t 2:14:54
110 265 Asger Wennerstrøm København Ø Team Aasted 20,00 km/t 2:14:58
111 454 Lotte Jørgensen Fuglebjerg 19,96 km/t 2:15:17
112 455 Bertil Katborg Sandved 19,94 km/t 2:15:23
113 246 Mogens Petersen Næstved NCM 19,93 km/t 2:15:29
114 446 Lars Holt Christensen Greve Hennings 19,92 km/t 2:15:31
115 285 Jan Pedersen Næstved NCM 19,91 km/t 2:15:35
116 457 Andy Schou-Petersen Sandved 19,90 km/t 2:15:41
117 456 Simon Bach Sandved 19,88 km/t 2:15:48
118 447 Kurt Søgaard Nielsen Greve Hennings 19,86 km/t 2:15:57
119 247 Grete S Petersen Næstved NCM 19,74 km/t 2:16:47
120 250 Henning Søgaard Nielsen Greve Greve Trim 19,72 km/t 2:16:55
121 267 Rune Hansen Brønshøj 19,42 km/t 2:19:02
122 268 Inger Hansen Ringsted 19,41 km/t 2:19:05
123 228 Susanne Abel Glumsø TFC 19,00 km/t 2:22:05
124 213 Anette Elbrandt Vallensbæk Strand 18,99 km/t 2:22:09
125 282 Willi Schmidt Holmegaard 18,28 km/t 2:27:40
126 281 Jozef Scuster Næstved 18,28 km/t 2:27:43
127 278 Alice Svendsen Sandved 17,94 km/t 2:30:30
128 297 Alice Christoffersen Frederiksberg 17,23 km/t 2:36:40
129 461 Ole Drost Skælskør 16,40 km/t 2:44:39
130 462 Allan Mathiesen Fuglebjerg 16,33 km/t 2:45:20
131 452 Frank Boysen Fuglebjerg 15,16 km/t 2:58:04